1.5 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Nothing chystá chytrý telefon, kterým chce konkurovat Apple

Nothing PhoneSpolečnost Nothing založil v Londýně v...

Apple představil nový MacBook Air s M2 čipem a novinky pro iOS 16

Nový MacBook Air a 13palcový MacBook Pro...

Apple představil svůj dosud nejvýkonnější počítač a levný iPhone

Nový iPhone SE 5G a iPad Air s M1
Nová generace iPhonu SE umí přijímat 5G signál, má poněkud větší baterii a nejnovější procesor A15, který mají iPhony 13. Kromě toho se mnoho nezměnilo, Apple stále používá design iPhonu 8 z roku 2017.

Na rozdíl od předchozí generace slibuje společnost, že s novou budete snímat lepší fotky a bude rychlejší, což lze díky A15 očekávat.

Zklamáním je vyšší cena, která začíná na 519 €, SE před dvou let nepřekročil hranici 500 €.

iPad Air 5G 2022 (zdroj: Apple)
Ani nový iPad Air nepřináší na první pohled nic nového, avšak stejně jako u iPadu Pro minulý rok i Air se dočkal téhož M1 čipu a také podporuje 5G.

Cena zůstala stejná jako u poslední generace a u nás začne prodávat od 679 €. Spolu s Magic Keyboard klávesnicí s touchpadem tak bude stát těsně pod 1000 €, což je již ke zvážení, zda si raději nekoupit MacBook Air s M1.

Pokud má nyní iPad Air M1 čip, zůstalo méně důvodů zvažovat dražší iPad Pro, jedině že byste potřebovali lepší a větší displej.

Mac Studio a Studio Display
Mac Studio je nejnovějším přírůstkem v řadě Maců od Apple a během oznámení produktů mu věnovali nejvíc času.

Jde v podstatě o nafouknutý Mac Mini očividně zaměřený na profesionály. Apple přiznal chybu starších designů svých výkonných stolních počítačů a přidal na zařízení různé porty, dokonce vpředu je také slot na SD kartu a dva Thunderbolt porty.

Mac Studio je zároveň prvním počítačem Apple s dosud nejvýkonnějším Armovým čipem vlastní výroby M1 Ultra a 64 až 128 GB paměti RAM.

Apple k němu představil monitor Studio Display s 27palcovou 5K obrazovkou. Displej může dosáhnout jasu až 600 nýtů a nad obrazovkou je 12megapixelová ultraširokoúhlá kamera.

Apple se také chlubil několika vestavěnými reproduktory s dobrým zvukem.

Mac Studio začíná od 2 299 € s M1 Max čipem a 32 GB RAM a 4 599 € s M1 Ultra čipem a 64 GB RAM. Studio Display se bude prodávat od 1 749 €. V nejvyšší konfiguraci můžete se obojí zaplatit kolem devíti tisíc eur.

Reviews

Další články autora